Trudno dziś znaleźć studenta, który nie korzysta z internetu lub nie ma smartfona. Nowe technologie towarzyszą młodym ludziom na każdym kroku, więc nic dziwnego, że oczekują, iż podobnie będzie na studiach. Coraz więcej uczelni otwiera wirtualne dziekanaty i oferuje inne usługi, dzięki którym student może załatwić wiele formalności zdalnie.
Stopniowo zyskują popularność także wirtualne studia, czyli e-learning. Polski Uniwersytet Wirtualny powstał już w 2002 r. i do dziś wykształcił ponad 20 tys. studentów. Studenci mogą też korzystać z bogatej oferty zagranicznych platform edukacyjnych, takich jak Coursera czy edX.
Czy nowe technologie zagościły już na polskich uczelniach? I czy wszystko można studiować wirtualnie? O tym opowiedzą moi goście w studiu: Jakub Bejnarowicz, szef instytutu CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej i Tomasz Niebylski, dyrektor ds. wsparcia sprzedaży w SAP Polska.
Niedawno otwarto Copernicus College – uniwersytet online, gdzie można zapisać się na kursy i wykłady znanych naukowców za darmo. Oto zapowiedź jednego z kursów:
Przy okazji polecam archiwalne audycje o nowych technologiach w edukacji, otwartych zasobach edukacyjnych i innowacyjnych grach komputerowych.
Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 10 października po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Pełny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!