Co nowego na WhatsAppie?
Korzystając z komunikatorów prywatnie lub w pracy, bardzo częstym problemem jest natłok kontaktów w skrzynce odbiorczej. Kiedy potrzebujemy szybko napisać do kogoś bliskiego, z którym jednak nie rozmawiamy aż tak często, musimy przekopywać się przez listę czatów, co zajmuje trochę czasu. Dlatego właśnie WhatsApp postanowił to usprawnić, wprowadzając bardzo prostą funkcję o nazwie Ulubione.
Czytaj też: Samsung wprowadza One UI 6.1.1 do starszych smartfonów. Jakie funkcje dostaniemy?
W zasadzie nie ma tu za wiele do tłumaczenia, bo funkcjonalność ta pozwala nam oznaczać ulubione kontakty, dzięki czemu będą się one wyświetlać na górze skrzynki odbiorczej, karty połączeń i w przefiltrowanych wynikach na karcie czatów. Co istotne, do ulubionych można też dodawać czaty grupowe. Proste, a jak ułatwia życie.
Czytaj też: Xiaomi już pracuje nad kolejną generacją Redmi Note. Na pokładzie zupełnie nowy procesor
By do dać kontakty lub czaty do Ulubionych, można to zrobić na kilka sposobów. Wchodząc w zakładkę czat, tam zastosować filtr Ulubione (ukryty pod ikoną gwiazdki w prawym górnym rogu), a następnie wybrać kontakty lub grupę, którą chcemy w ten sposób oznaczyć. Potem pozostaje już przytrzymanie wybranej pozycji i kliknięcie gwiazdki wyświetlonej w górnym menu. WhatsApp pozwala nam też oznaczać ulubione kontakty z poziomu czatu lub bezpośrednio w Ustawieniach w sekcji Ulubione. Sposobów jest więc kilka, a wszystkie prowadzą do tego, by znajdowanie najważniejszych kontaktów i konwersacji było łatwe i szybkie. Ponadto będziemy mieli możliwość zmiany kolejności ulubionych czatów i grup, poprzez przeciąganie ich w górę lub w dół na liście. Bez problemu też usuniemy je z Ulubionych, gdy przestaną być nam potrzebne.
Czytaj też: OnePlus Nord 4 zalicza premierę. Jest wyjątkowy, bo metalowy
To kolejna nowość, którą WhatsApp otrzymał w tym miesiącu. Wcześniej pojawiły się karty kontekstowe dla zaproszeń grupowych. Ta funkcja pozwala uzyskać podstawowe informacje o grupie po tym, jak otrzymamy zaproszenie do niej od nieznanego kontaktu. Zanim je przyjmiemy, będziemy mogli dowiedzieć się, kiedy grupa została utworzona, poznać jej opis oraz dowiedzieć się więcej o twórcy grupy. Da to możliwość uniknięcia wchodzenia w interakcje z grupami, które nas nie interesują.