Audycji można było posłuchać 4 maja po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!
Czy nasz mózg naprawdę przypomina mięsień, który można wyćwiczyć? Okazuje się, że tak! Jednak gdy niedawno pisaliśmy o tym w artykule „Gra w szare komórki”, nie spodziewaliśmy się, jakie będą tego skutki. „Ten artykuł zmienił moje życie, kierunek moich badań” – mówi Anna Maria Wieczorek, neuronaukowiec, doktorantka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego.
Jej wypowiedzi zamieszczone w artykule sprawiły, że skontaktował się z nią nasz czytelnik i wspólnie stworzyli serwis Neurogra, udostępniający gry opracowane na naukowych podstawach, służące do trenowania umysłu! Dziś każdy może skorzystać z wielu dostępnych narzędzi, by „podkręcić” swoje szare komórki. Które z nich są skuteczne?
Czy można szybko poprawić np. swoją pamięć? I jak pomagają w tym najnowsze technologie? Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nasza cywilizacja i co czeka ją w przyszłości.
W najbliższą sobotę po godz. 20 jego gośćmi będą Anna Maria Wieczorek i Katarzyna Sroczyńska, redaktor naczelna magazynu „Coaching”, szefowa działu psychologia w „Focusie”.
Przeczytaj także:
* o nowych badaniach Anny Marii Wieczorek – „Fitness dla mózgu”
* o osobach obdarzonych wyjątkową pamięcią – „Sztukmistrz pamięci” oraz „Facet, który spaceruje wśród liczb”
* o tym, co może wspierać sprawność naszego umysłu – „Moc medytacji” oraz „Języki jak króliki”
* a także trasę naszego mobilnego centrum nauki „Focus pobudza neurony 3”, które odwiedzi jeszcze Łódź i Gorzów Wielkopolski