Mowa ciała mężczyzny. Jakie niewerbalne znaki mówią, że mu się podobasz?

Odczytywanie mowy ciała mężczyzny to twardy orzech do zgryzienia. Panowie są o wiele bardziej skryci, rzadziej pokazują emocje i dość oszczędnie gestykulują. Każdy mężczyzna wysyła jednak pewne sygnały, które w sposób jednoznaczny świadczą o jego zainteresowaniu. Jak odczytywać różne gesty mężczyzn? Jakie może być ich znaczenie?
Mowa ciała mężczyzny. Jakie niewerbalne znaki mówią, że mu się podobasz?

Mowa ciała mężczyzny – oczy i ich okolice

Mowa ciała mężczyzny jest o wiele bardziej uboga, niż w przypadku kobiet. Z tego względu warto zwracać uwagę na pozornie nieistotne detale, które mogą jednak świadczyć o dużym zauroczeniu. Oczy są oknami duszy – zdradzają prawdziwe pragnienia mężczyzn i ukazują często skrywane uczucia.

Jeśli na twój widok jego oczy błyszczą, są pełne życia i wyrażają szczęście, to zdecydowanie jesteś w orbicie jego zainteresowań. Gdy mężczyzna obserwuje kobietę, która mu się podoba jego źrenice się rozszerzają, a brwi wędrują nieco do góry. To naturalna reakcja organizmu, mająca na celu zwiększenie obszaru widzenia i lepsze przyjrzenie się interesującej osobie. Wokół oczu mogą pojawić się drobne, niemal niezauważalne zmarszczki mimiczne.

Kolejną z oznak zainteresowania mężczyzny jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego z osobą, która mu się podoba. Jeśli w trakcie rozmowy lustruje on twarz, wodząc od oczu do ust, prawdopodobnie fantazjuje o pocałunku i ocenia sytuację. Jego wzrok może być lekko nieobecny, ponieważ pogrąża się w sferze marzeń i niezbyt dokładnie słucha, co do niego mówisz.

Mowa ciała mężczyzny – dumna postawa

Mowa ciała mężczyzny to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat jego uczuć i emocji. Choć panowie podchodzą raczej z rezerwą i nie są zbyt wylewni, to wciąż wysyłają wiele sygnałów, nad którymi nie panują. Postawa, jaką przybiera mężczyzna mówi wiele o tym, co sądzi o swojej rozmówczyni i czy jest nią w jakikolwiek sposób zainteresowany.

Gdy w zasięgu wzroku pojawi się kobieta, która jest dla danego faceta atrakcyjna, od razu prostuje on plecy, jednocześnie kierując stopy w jej stronę. Innym przykładem może być sytuacja, w której mężczyzna przesiada się lub zmienia pozycję, by znaleźć się naprzeciwko obiektu swoich westchnień. Robi to, ponieważ chce obserwować ją uważniej i skupić się na konwersacji bardziej niż do tej pory.

Mowa ciała mężczyzny – siedzenie w rozkroku

Jeśli mężczyzna siedząc lub stojąc krzyżuje ręce na piersi i lekko odchyla tułów do tyłu, chce on się zdystansować od sytuacji lub osoby. Nie oznacza to jednak, że nie jest on zainteresowany kobietą – po prostu panowie potrzebują trochę więcej czasu, by przełamać pewne bariery. Z czasem jego zablokowana postawa powinna ulec rozluźnieniu. Nachylanie się do rozmówczyni w momencie, gdy nie jest to wymuszone przez otoczenie (np. w tle nie leci głośna muzyka) świadczy z kolei o sporym zainteresowaniu tą osobą.

Wiele o charakterze człowieka mówi również sposób, w jaki siedzi. Mowa ciała mężczyzny zdradza, jak czuje się w obecnej sytuacji oraz jakie ma podejście do swoich rozmówców. Pozycja siedząca, w której nogi są szeroko rozstawione ma za zadanie pokazać, że potrzebuje dużo przestrzeni i wyeksponować krocze. Tacy mężczyźni zazwyczaj są bardzo pewni siebie, przekonani o własnej atrakcyjności i mają niestety ogromne ego. Nie jest to oczywiście regułą, ale w większości przypadków panowie siadający w ten sposób starają się zdominować swoich rozmówców.

 

 

Mowa ciała mężczyzny – dłonie i gestykulacja

Mowa ciała mężczyzny jest dość uboga w gesty, dlatego warto zwracać uwagę na każdy, który się pojawi. Wiele z nich wykonywanych jest całkowicie świadomie. Mają one na celu wybadać podejście rozmówczyni i sprawdzić, czy można przenieść tę znajomość na kolejny poziom.

Gdy w trakcie rozmowy ręce mężczyzny nie spoczywają na podołku, zwróć uwagę na ich ułożenie. Jeśli zwrócone są wewnętrzną częścią w górę, to jest to sygnał, że mężczyzna ma uczciwe zamiary i chce ci to pokazać. Pokazywanie rąk wyłącznie od strony zewnętrznej może świadczyć o tym, że ma on coś do ukrycia.

Położenie dłoni na stole to często wykonywany przez mężczyzn gest. Najczęściej można go zaobserwować na pierwszych randkach. Panowie kładący dłoń na stole chcieliby złapać cię za rękę, ale nie są pewni, czy jesteś na to gotowa. W ten sposób starają się wybadać, czy to już ten moment i sprawdzić twoją reakcję.

Mowa ciała mężczyzny – uśmiech i mimika

Mowa ciała mężczyzny głównie przekazywana jest za pomocą gestów czy postawy. Panowie najczęściej starają się panować nad emocjami i przybierać tzw. pokerową twarz. Nie oznacza to jednak, że poprzez mimikę nie da się wychwycić żadnych niewerbalnych oznak zainteresowania u mężczyzn.

Najwięcej oczywiście zdradza uśmiech. Szczery i szeroki, dodający oczom blasku i powodujący pojawienie się zmarszczek mimicznych. Panowie nie uśmiechają się bez powodu, więc jeśli taka emocja zagości na jego twarzy, musi ją wywołać coś naprawdę wyjątkowego. O zainteresowaniu wiele mówią również same usta, dlatego warto je bacznie obserwować. Gdy mężczyzna znajdzie się w towarzystwie osoby, którą uważa za atrakcyjną, ich kąciki delikatnie powędrują do góry, a same wargi będą lekko rozchylone.

Panowie, którzy uśmiechając się pokazują zęby są bardzo zainteresowani drugą osobą. Zazwyczaj mężczyźni pozwalają sobie jedynie na namiastkę tej emocji. Serdeczny śmiech świadczy o tym, że czują się w towarzystwie tej osoby całkowicie swobodnie.

 

 

Czym mowa ciała mężczyzny różni się od kobiecej?

Mowa ciała mężczyzny jest o wiele bardziej uboga od tej, którą można zaobserwować u pań. Kobiety są o wiele bardziej ekspresyjne i emocjonalne, co od razu przekłada się na ich mimikę oraz gestykulację. Mężczyźni często przybierają pokerową twarz, prostują plecy i udają, że dana sytuacja ich po prostu nie dotyczy.

W przypadku panów najwięcej zdradzają oczywiście oczy. To rodzaj mowy ciała, nad którą nie są oni w stanie w żaden sposób zapanować. Sposób patrzenia mężczyzny na daną kobietę zdradza, co myśli o niej naprawdę i czy faktycznie uważa ją za osobę atrakcyjną. Oczywiście wszystkie te sygnały należy zestawiać ze sobą i odczytywać wspólnie, by na podstawie jednego uśmiechu nie popełnić gafy.