Motorola Razr 50 Ultra
Zacznijmy może od flagowego składaka, czyli od modelu Ultra. Już na pierwszy rzut oka widać, że powiększenia doczekał się ekran zewnętrzny. Dzięki pomniejszeniu ramek producent oferuje nam największy wyświetlacz w tego typu modelach – wykorzystano tutaj panel pOLED o przekątnej 4”, rozdzielczości 100% gamie kolorów DCI-P3, z obsługą HDR10+ i częstotliwości odświeżania w zakresie 1-165 Hz. Ro rozłożeniu mamy do dyspozycji 6,9-calowy wyświetlacz rozdzielczości FHD+ (2640 x 1080 pikseli), wykonany w technologii Foldable AMOLED. Oferuje on tak samo wysokie odświeżanie (do 165 Hz), a jego maksymalna jasność może osiągnąć nawet 3000 nitów. W okrągłym wcięciu umieszczono też 32-megapikselowy aparat do selfie, jednak jak to składakach bywa, do robienia autoportretów bez problemu wykorzystamy też zewnętrzną konfigurację.
Tak samo, jak w zeszłym roku, aparat znalazł się w ekranie. Motorola oferuje nam podwójną konfigurację, na którą składa się 50-megapikselowa jednostka główna i 50-megapikselowy teleobiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym. Sercem Razr 50 ultra jest układ Snapdragon 8 Gen 3, wspierany przez 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wbudowanej. Po stronie zasilania mamy natomiast baterię 4000 mAh i szybkie ładowanie przewodowe z mocą 45 W, bezprzewodowe 15 W i bezprzewodowe ładowanie zwrotne 5W. Na pokładzie znalazły się głośniki stereo ze wsparciem dla technologii Dolby Atmos oraz Spatial Sound, trzy mikrofony i moduł eSIM.
Jak przystało na flagowy smartfon, nie zabrakło tutaj funkcji opartych na sztucznej inteligencji. W zakresie fotografii dostajemy dostęp do sporej liczby udogodnień, takich jak:
- Photo Enhancement Engine: wykorzystuje sztuczną inteligencję do jednoczesnego stosowania ustawień z różnych trybów fotografowania w jednym trybie, aby zapewnić efektowny wygląd każdego zdjęcia. Technologia ta dostraja obraz w celu uzyskania optymalnej szczegółowości, przejrzystości, świateł, cieni, kolorów i efektu bokeh;
- Stabilizacja adaptacyjna: ustala prędkość ruchu podczas filmowania i dynamicznie dostosowuje poziom stabilizacji, aby zapewnić najlepsze rezultaty – idealnie nadaje się do nagrywania wideo podczas biegu lub jazdy na rowerze.
- Zdjęcie w ruchu: automatycznie wydłuża i dostosowuje czas otwarcia migawki w zależności od różnych warunków oświetleniowych, gdy użytkownik chce uchwycić idealne zdjęcie skoków lub ulubionej dyscypliny sportu;
- Długi czas ekspozycji: do rejestrowania artystycznych smug świetlnych lub gładkich wodospadów jednym dotknięciem;
- Superzoom dodatkowo zwiększa możliwości fotografowania, poprawiając wyniki za pomocą algorytmu uczenia maszynowego, aby uchwycić szczegóły nawet z dużej odległości.
Dodatkowo oba nowe smartfony pozwalają na zewnętrznym ekranie korzystać ze sztucznej inteligencji Google Gemini, co sprawia, że pod względem funkcjonalności panelu dodatkowego Motorola bije konkurencję na głowę. Producent przygotował też sporo możliwości personalizacji dodatkowego ekranu, poprzez nowe tarcze zegara, możliwość tworzenia własnego wygaszacza czy generowanie indywidualnych tapet za pomocą funkcji Style Sync wspieranej przez moto ai.
Motorola Razr 50
Największą nowością w tańszym z modeli jest większy ekran zewnętrzny. W tamtym roku Motorola oferowała nam niewielki panel przypominający to, co mogliśmy znać z poprzednich generacji Galaxy Z Flip. W tym roku do dyspozycji dostajemy 3,6-calowy wyświetlacz pOLED o rozdzielczości 1056 x 1066 pikseli, odświeżaniu do 90 Hz i jasności maksymalnej na poziomie 1700 nitów. Bez problemu uruchomimy na nim aplikacje mobilne, więc o funkcjonalność nie trzeba się martwić. Składany ekran to natomiast panel Foldable AMOLED o przekątnej 6,9” w rozdzielczości FHD+, z odświeżaniem do 120 Hz i maksymalną jasnością 3000 nitów.
Sercem tego modelu jest układ MediaTek Dimensity 7300X w konfiguracji 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej standardzie UFS 2.2. Bateria ma pojemność 4200 mAh i ładuje się z mocą 30 W (lub 15 W bezprzewodowo). Podobnie jak w droższym modelu, na pokładzie nie zabrakło głośników stereo, trzech mikrofonów i modułu eSIM. Zestaw aparatów obejmuje moduł główny 50 Mpx (f/1.7) z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) i ultraszerokokątny sensor 13 Mpx (f/2.2). Z przodu natomiast znalazła się kamerka do selfie 32 Mpx (f/2.4)
Motorola Razr 50 Ultra i Razr 50 – ceny
Model Ultra, dzięki współpracy z Pantone, dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: granatowej (Midnight Blue), zielonej (Spring Green), fuksji (Hot Pink) oraz w najmodniejszej w tym sezonie barwie Peach Fuzz (kolor roku 2024 Pantone). Razr 50 wykończony został wegańską skórą w trzech wersjach kolorystycznych: stalowej (Koala Gray), jasnoszarej (Beach Sand) oraz pomarańczowej (Spritz Orange).
Motorola Razr 50 ultra kosztuje 4999 złotych, natomiast Razr 50 kupimy za 3999 złotych. O ile jednak droższy z modeli jest dostępny od dzisiaj, ten tańszy jeszcze czeka na swoją premierą na sklepowych półkach. Razr 50 ultra można kupić w sieciach sprzedaży: RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik i Neonet, ale również na stronach sprzedaży eLenovo oraz Sferis. Nie zabraknie jej też u operatorów: Plus, Play, Orange i T-Mobile.