Windows 11 24H2 jest dostępny od października ubiegłego roku
Od październikowego debiutu, aktualizacja 24H2 Windows zaliczyła masę wpadek. Jednym z nich była zmiana w sposobie obsługi Auto HDR przez system operacyjny. W teorii dzięki niemu starsze tytuły miały korzystać z żywszych obrazów na wyświetlaczach HDR. Po jednej z ostatnich aktualizacji, tytuły znanej firmy Ubisoft często się zawieszały, potrafiły ulec awariom lub wyświetlały dziwne kolory. W zeszłym tygodniu udało się w części naprawić ten błąd, choć gracze Assassin’s Creed Odyssey wciąż się na niego uskarżają.
Dodatkowo gigant technologiczny obiecał, że w przyszłości wyłączy również kompatybilność z niektórymi urządzeniami peryferyjnymi. Widać to już po ostatniej aktualizacji, a mianowicie chodzi o zestawy słuchawkowe WMR, które nie działają w ogóle. Do tego można dorzucić znikające wskaźniki myszki i usterki strefy czasowej. Nic dziwnego, że większość użytkowników wersji 24H2 unika instalowania nowych aktualizacji.
Z tego wniosek, że jeśli nie zaktualizowałeś Windowsa 10 na 11, odradzamy pośpiech — jest jeszcze czas przed obowiązkową aktualizacją. Za to każdy, kto korzysta z systemu Windows 11 w wersji 22H2, 23H2 Pro lub Home, wkróce dostanie automatyczną aktualizację. Nie tyczy się to oczywiści organizacji, takich jak firmy i szkoły. Ci, którzy już mają wersję 24H2 mogą opóźnić aktualizacje nawet o pięć tygodni, wstrzymując ją w ustawieniach systemu Windows.