MINILABY
Zajęcia w laboratorium biologicznym, chemicznym, fizycznym i pracowni robotycznej odbywają się codziennie oprócz poniedziałków. Można na nich poznać tajemnice kryształów, samodzielnie wyprodukować krem, skonstruować robotycznego szczotkobota i odkryć zwyczaje rosiczek.
Bilety dostępne na www.kopernik.org.pl
PLANETARIUM NIEBO KOPERNIKA
Na wakacje planetarium przygotowało specjalny, letni program. Jest w nim dużo muzyki – koncerty jazzowe i klasyczne, a także dla najmłodszych. Zapraszamy też na pokazy laserowe i „Konstelację Miłość”, stworzoną specjalnie dla par.
Szczegóły: www.niebokopernika.pl
WEEKENDY W PARKU ODKRYWCÓW
Park Odkrywców to zielona przestrzeń wokół Centrum Nauki Kopernik, w której można się spotkać, zrelaksować, skorzystać z oferty kulturalnej. Zawsze można tu liczyć na sprawdzone letnie akcesoria. W weekendy czekają wygodne leżaki, czytelnia czasopism oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. W sobotnie wieczory chill-out muzyczny, a w sierpniu nocne obserwacje nieba nad Warszawą.
W tym roku zmieniamy park w przestrzeń kreatywnego działania i plenerową galerię sztuki. Gospodarzami większości weekendów są fundacje lub grupy artystyczne, które proponują swój autorski program – warsztaty, zajęcia projektowania, budowa instalacji ogrodniczej, mini targi gastronomiczne, happeningi artystyczne.
28 – 29 czerwca
Fundacja Cohabitat pokazuje, jak budować dom ze słomy i uczy tynkować gliną. Stwórz własną próbkę tynku i poznaj właściwości naturalnych materiałów budowlanych.
5 – 6 lipca
Grupa artystyczna Parque nō szuka sposobów na wyciszenie się w miejskiej dżungli. Zapraszamy do wspólnej budowy instalacji artystycznej.
12 – 13 lipca
Świętujemy rocznicę urodzin Nikoli Tesli. W programie między innymi: koncert na tesli, pokaz laserów i maszyn zdalnie sterowanych, a także warsztaty dla rysowników komiksów.
19 – 20 lipca
W sobotę pracownia Kwiatkibratki buduje w parku kwitnącą rzeźbę. Włącz się w jej aranżację i wygraj zielony upominek.
W niedzielę zapraszamy na mini warsztaty ogrodnicze, których głównym bohaterem będzie mech. Projekt RUNO w przygotowaniu.
26 – 27 lipca
Już niedługo otwieramy nową przestrzeń w Koperniku. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej budowy maszyny Goldberga, czyli reakcji łańcuchowej.
2 – 3 sierpnia
W sobotę usiądź na trawie z Jackiem Gądkiem i zaprojektuj wierzbową kopułę nad Wisłą oraz stwórz swój własny wiklinowy model.
W niedzielę nasze drewniane owieczki, które pasą się w parku już dwóch lat, zyskają nowe futro. Iza Rutkowska z Fundacji Form i Kształtów zaprasza na wyjątkowe warsztaty spilśniania wełny na sucho.
9 – 10 sierpnia
W sobotę Iza Rutkowska powraca z propozycją otwartych warsztatów z projektowania krajobrazu. Zbuduj z nami makietę Parku Odkrywców i pokaż nam, co należałoby w nim zmienić lub ulepszyć.
W niedzielę malujemy dźwięki! Wszystkie dzieci, małe i duże mogą puścić wodze fantazji za pomocą farb i specjalnego płótna, które ustawimy w parku. Zbiórka przy instalacji Szeptacze.
16 – 17 sierpnia
Cieszące się dużą popularnością zajęcia z budowy latawców na dwa dni znów zagoszczą w Parku. Pod czujnym okiem naszych animatorów będzie można wykonać latawiec własnego projektu lub zbudować rakietę.
23 – 24 sierpnia
W przedostatni weekend lata otwieramy jarmark z żywnością organiczną. Przyjdź do nas i urządź sobie pyszny piknik na trawie.
30 – 31 sierpnia
Lato żegnamy pamiątkowym zdjęciem. Fotograf Bartek Warzecha otwiera u nas studio plenerowe, gdzie wykonuje portrety od ręki. Odwiedź Park Odkrywców i zabierz ze sobą wyjątkową pamiątkę.
Wszystkie wydarzenia w Parku Odkrywców są bezpłatne. W przypadku złej pogody, mogą zostać odwołane.
KINO LETNIE
Kino letnie CNK to piątkowe bezpłatne spotkania filmowe, poświęcone tematom bliskim każdemu z nas. Projekcje filmowe rozpoczynamy od krótkich rozmów z ekspertami, którzy opowiadają nam o swoich pasjach i dzielą się wiedzą. Wieczory filmowe poprowadzi Andrzej Szozda, dziennikarz Polskiego Radia i publicysta. Prezentujemy ambitne, autorskie kino i zadajemy pytania, wobec których nie można być obojętnym.
W tym roku zapraszamy na dwa cykle tematyczne. W lipcu będzie nim „Raj utracony” – opowieść o ziemskiej szachownicy, na której głównym rozgrywającym jest człowiek. W sierpniu pokażemy filmy ujęte w cyklu „Zegar życia” – opowiadające o intymnym rozwoju człowieka, od niemowlęctwa do późnej starości. Projekcje i spotkania ze specjalistami odbywają się w każdy letni piątek o godz. 21.00. Aktualny repertuar dostępny jest na www.lato.kopernik.org.pl . W przypadku złej pogody, seanse przenosimy do wnętrz Centrum Nauki Kopernik.