Dokładnie, oba porody dzieliło 26 dni. Jak to możliwe? Otóż wedle raportów przytaczanych przez CNN matka posiadała dwie macice. Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie i dzieci przyszły na świat zdrowe.
– Byliśmy zaskoczeni i w szoku. Nigdy czegoś takiego nie widziałam – mówiła dr Sheila Poddar, ginekolog ze szpitala Ad-din w Bangladeszu, która uczestniczyła w przyjęciu porodu.
Matka nie miała badań ultrasonografem podczas ciąży i nie miała pojęcia, że jest w podwójnej, a właściwie potrójnej ciąży. Poród bliźniaków był dla niej takim samym zaskoczeniem jak i dla innych.
Według Scientific American przepadki kobiet z podwójnymi macicami zdarzają się z częstotliwością 1/2000. Podczas rozwoju płodowego dziewczynek na samym początku rzeczywiście narząd ten składa się z dwóch części, które z czasem łączą się w jedno. U niektórych kobiet nie dochodzi do tego połączenia i jak przekonują eksperci z Mayo Clinic, dochodzi wtedy do powstania dwóch osobnych macic.
Nie jest to pierwszy przypadek gdy kobieta zachodzi w podwójną ciążę, na dwie macice. W 2011 roku na Florydzie inna kobieta urodziła dwójkę dzieci, każdą z oddzielnej macicy. Lekarze ocenili, że prawdopodobieństwo takiego przypadku wynosi jeden na pięć milionów.
W przypadku kobiety z Bangladeszu miała miejsce bardzo ciekawa okoliczność: jajniki uwolniły jednocześnie 3 komórki jajowe, które zostały zapłodnione w tym samym czasie. 26 dni przerwy między porodami wskazują na to, że dzieci rozwijały się niezależnie w obu macicach, a same narządy mogły mieć niezależne do siebie skurcze.
Źródło: Live Science