Wszechobecne komputery, smartfony i internet dają nam możliwość skorzystania z materiałów edukacyjnych z całego świata. Mogłoby się wydawać, że w Google, Wikipedii czy na YouTube znajdziemy wszelką potrzebną wiedzę, przystępnie wyłożoną i dostępną za darmo. Często tak jednak nie jest, o czym łatwo może się przekonać każdy z nas. W takiej sytuacji lepiej sięgnąć po zasoby przygotowane przez profesjonalistów.
W internecie pojawia się coraz więcej zdalnych kursów, wykładów i poradników, także w formie wideo. A jednak tzw. e-learning nie cieszy się zbyt wielką popularnością i często nie za dobrze się kojarzy. Dlaczego tak się dzieje? I w jaki sposób można uatrakcyjnić materiały edukacyjne on-line? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM:
- Diana Nowek, właścicielka Instytutu Komunikacji Niewerbalnej,
- Dagmara Strzębicka, manager inwestycyjny w funduszu EdTech Hub i akceleratorze Surferzy Wiedzy,
- Kaśka Żbikowska, twórczyni projektu #DigitalGirls Academy, autorka książek i podcastu.
Przy okazji polecam audycje archiwalne o startupach edukacyjnych, skutecznym uczeniu się, przyszłości edukacji i kompetencjach miękkich.
Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 5 maja o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!