IdeaCentre Yoga AIO 7 (27, AMD) – monitor komputer do wszystkiego
Komputery typu All-In-One to zdecydowanie bardzo niedoceniany segment rynku. To błąd, bo jeśli szukasz dobrze wyposażonego komputera, który ma zajmować mało miejsca, a przy tym nie może być laptopem, to jest to idealne rozwiązanie. Zaraz zobaczycie dlaczego.
Cały sprzęt jest zamknięty w obudowie 27-calowego ekranu o wymiarach 614 x 460 x 108 mm i masie od 11,64 kg. Monitor ma rozdzielczość 4K, jest wykonany w technologii IPS, ma cienkie ramki i oferuje 99% pokrycie palety DCI-P3 i Adobe RGB. Dzięki czemu docenią go twórcy i osoby pracujące z multimediami. Dodatkowo to jedyny ekran o takich parametrach na rynku, który jest niezłym akrobatą. Monitor można dowolnie obracać i pracować z nim np. w pionie.
W środku mamy procesor AMD Ryzen 7 4800H i nawet 32 GB pamięci RAM DDR4. Do tego możemy dołożyć wydajną kartę graficzną, do modelu NVIDIA GeForce RTX 2060 i różne konfiguracje dysków. Wybierać możemy spośród SSD M.2 NVMe 256 GB lub 1 TB, SSD PCIe 512 GB i klasyczny HDD o pojemności 1 lub 2 TB.
Na wyposażeniu nie zabrakło szerokiego wachlarza łączności. Bezprzewodowo jest to Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0, a przewodowo dostajemy port USB-C 3.2 Gen 2, 2x USB-A 3.2 Gen 2 i Jack 3,5mm – na boku obudowy oraz 2x USB-A 2.0, 2x USB-A 3.1 Gen 2 i RJ-45 – z tyłu obudowy. Specyfikację uzupełniają głośniki stereo z certyfikatem JBL by Harman i opcjonalna kamera na podczerwień o rozdzielczości 5 Mpix.
Lenovo Tab M10 Plus 3. generacji – idealny tablet dla studenta
Dużo się mówi o tym, jak to tablet jest w stanie pomóc w szkole, ale często nie podaje się przy tym żadnych konkretów. W takim razie to od nich zacznijmy. Dzięki współpracy z aplikacją Lenovo Instant Memo tablet zamienia się w osobisty notatnik. Szczególnie jeśli dodamy do niego rysik np. Lenovo Precision Pen 2 (dostępny osobno). Możemy wtedy wprowadzać odręczne notatki, zamieniać je w tekst drukowany, szkicować, wklejać dodatkowe elementy… Ogółem zamiast na papierze, piszemy na ekranie, wzbogacając to o dodatkowe funkcje.
Oprócz notowania tablet przyda się też do czytania. Ale to męczy oczy – można powiedzieć. Zgadza się, dlatego mamy tu specjalny tryb czytania. Po jego aktywacji wyświetlacz imituje ekran e-booka, dzięki czemu zbyt jasne elementy nie męczą oczu, ale też wydłuża się czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Oprócz tego ekran legitymuje się certyfikatem TÜV Low Blue Light świadczący o zredukowanej emisji światła niebieskiego.
Lenovo Tab M10 Plus 3. generacji jest wyposażony w 10-calowy ekran IPS o wysokiej rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli i deklarowanej jasności do 400 nitów. Polecimy Wam wariant tańszy, choć nadal odpowiednio wydajny, uzbrojony w 8-rdzeniowy procesor MediaTek Helio G80 i 4 GB pamięci RAM. Opcjonalnie dostępny jest też wariant ze Snapdragonem 680 i 6 GB pamięci RAM. Do tego mamy 128 GB pamięci wbudowanej z opcją rozszerzenia jej kartą microSD. Główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix jest wyposażony w autofocus (idealny do zdjęć notatek) i taką samą rozdzielczość ma też aparat przedni (jak znalazł do wideorozmów, z funkcją rozpoznawania twarzy). Tablet nie ma gniazda kart SIM (ale opcjonalnie może mieć, razem z LTE), z siecią łączy się po Wi-Fi. Nie zabrakło łączności Bluetooth i GPS-u. A wszystko to w bardzo smukłej obudowie o grubości 7,45 mm.
Lenovo Tab P12 Pro – do filmów i pracy
Lenovo Tab P12 Pro to tablet dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, który w wielu zastosowania jest w stanie zastąpić laptop. Przede wszystkim ze względu na ekran AMOLED o przekątnej aż 12,6 cala i rozdzielczości 2560 x 1600 z obsługą HDR10+ i Dolby Vision. Tablet może pełnić funkcję drugiego ekranu dla laptopa.
Dzięki rozkładanej podstawce w tylnej części obudowy tablet można łatwo oprzeć pod dowolnym kątem i oglądać na nim filmy lub np. rysować. Do czego przyda się wbudowany rysik Lenovo Precision Pen 3. Opcjonalnie tablet można połączyć z klawiaturą z touchpadem, która w prosty sposób jest w stanie zamienić go w kompaktowy laptop. Tutaj też mamy dostęp do aplikacji Lenovo Instant Memo.
Sercem tabletu jest wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 870, wspierany przez maksymalnie 8 GB pamięci RAM (LPDDR5), a na pliki mamy do 256 GB szybkiej pamięci wbudowanej UFS 3.1. Po obu stronach obudowy mamy po dwa aparaty. Z tyłu główny o rozdzielczości 13 Mpix z autofocusem i aparat ultra-szerokokątny o rozdzielczości 5 Mpix. Z przodu 8 Mpix oraz zaawansowany czujnik ToF, który odpowiada za funkcję rozpoznawania twarzy. Do tego mamy czytnik linii papilarnych, więc sprzęt jest maksymalnie zabezpieczony.
Szybką łączność bezprzewodową zapewnia Wi-Fi 6, a opcjonalnie są też dostępne warianty z dodatkowymi modułami LTE i 5G. Warto też pamiętać o obecności głośników stereo i podwójnych mikrofonów. Istotną informacją jest też obsługa szybkiego ładowania o mocy 45 W.
Lenovo Yoga Slim 7i Pro X – mocarny laptop w małej obudowie, która…
… zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. Lenovo Yoga Slim7i Pro X to jedno z tych urządzeń, które na zdjęciach wygląda trochę niepozornie, ale czaruje po wzięciu go do ręki. Obudowa jest perfekcyjnie wykonana i przy tych podzespołach rekordowo lekka, bo jej masa zaczyna się od 1,45 kg.
Specyfikacja laptopa jest na tyle ciekawa, że może zamiast od ekranu, zajrzyjmy najpierw do środka. A tam znajdziemy procesor Intel Core i7-12700H, do 32 GB pamięci RAM LPDDR5 i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB GDDR6. Tak, w obudowie, której grubość zaczyna się od 15,9 mm można mieć RTX-a z serii 30xx. Na pliki przewidziano do 1 TB przestrzeni na dysku SSD PCIe Gen 4.
Wróćmy do ekranu. To panel IPS o przekątnej 14,5 cala i rozdzielczości aż 3072 x 1920 pikseli ze świetnym odwzorowaniem kolorów. Dzięki fabrycznej kalibracji wskaźnik Delta E nie przekracza wartości 1. A to nie koniec, bo do tego mamy 120 Hz odświeżanie obrazu, Dolby Vision, certyfikat TÜV Rheinland zmniejszonej emisji światła niebieskiego oraz zgodność z NVIDIA G-Sync. Co tu dużo mówić – jest na co patrzeć!
Pomimo smukłej obudowy mamy tu solidny zestaw portów. Dwa porty USB-C z Thunderbolt 4, jeden USB-A 3.2 Gen 1, HDMI 2.0, Jack 3,5mm. Obok portów znajdziemy przełącznik fizycznej przesłony kamery. Dodajmy, że kamery na podczerwień o rozdzielczości 1080p. Producent zadbał też o łączność bezprzewodową w postaci Wi-Fi 6E.
Lenovo Yoga Slim 7i Pro X jest zasilana bardzo pojemnym akumulatorem o pojemności aż 70 Wh. Naładujemy go przez port USB-C z maksymalną mocą 100 W.
Materiał powstał we współpracy z firmą Lenovo.