Nowe metody obrazowania pracy mózgu pozwalają nam coraz lepiej zrozumieć jego działanie, rozwój i nieuchronne starzenie się. Dzięki takim badaniom wiemy już, jak można dbać o nasze szare komórki (http://www.focus.pl/nauka/zobacz/publikacje/gra-w-szare-komorki/) albo jak należy je odżywiać, by służyły nam jak najdłużej (http://www.focus.pl/nauka/zobacz/publikacje/dieta-na-sto-lat/). Naukowcy nadal jednak nie znają odpowiedzi na wiele pytań dotyczących starzenia się mózgu. Co tak naprawdę dzieje się wtedy naszej głowie? Jakim zmianom wraz z upływem lat podlegają jego struktura i funkcje? Czy mamy wpływ na tempo zachodzących zmian? Jeśli też was to ciekawi, zapraszamy na wykład „Aging Mind and Brain: Insights from Brain Imaging”. Wygłosi go prof. Patricia A. Reuter-Lorenz z University of Michigan, która przyjedzie do Warszawy na zaproszenie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
To ciąg dalszy cyklu spotkań „Horyzonty poznania SWPS“, który łamie myślowe stereotypy, wypycha nasz umysł z utartych kolein, każe zastanowić się nad tym, co w nauce pewne, a co wymaga zbadania na nowo. Pomysłodawca cyklu, Wojciech Eichelberger, zachęca swoich gości: przyrodników i humanistów z Polski i zagranicy do dyskusji o ich badaniach i poglądach. Poglądach, które wymykają się tradycyjnej nauce i pomagają przekraczać horyzonty naszego poznania. Cyklowi patronują „Focus”, Radio TOK FM i „Gazeta Wyborcza”, a współfinansowanie zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Kiedy: 14 grudnia 2012 r. o godz. 18.00
Gdzie: aula 214 im. prof. Tadeusza Tomaszewskiego, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (mapa, foursquare)
Więcej informacji: http://www.horyzontypoznania.pl