Przydatna nowość zmierza do aplikacji Google
Aplikacja Google o swoiste centrum dowodzenia cyfrowym życiem na smartfonie. Z jej poziomu możemy korzystać z ogromu funkcji, takich jak wyszukiwanie, asystent, odkrywanie spersonalizowanych treści czy bieżących informacji ze świata oraz wiele innych. To wszechstronne narzędzie, ułatwiające codzienne życie. Dobrze więc, że firma stale dba o to, by je ulepszać.
Czytaj też: Nowy składak OnePlus zaskakuje specyfikacją. Samsung powinien się obawiać
Teraz gigant z Mountain View pracuje nad nową zakładką „Aktywność” w aplikacji Google. Znajdziemy ją na dole aplikacji, gdzie zastąpi istniejącą obecnie zakładkę „Zapisane”. Nowość oferować będzie w pełni natywne środowisko aplikacji, dając użytkownikom dostęp do bardziej zintegrowanego sposobu interakcji z zapisanymi elementami oraz z historią wyszukiwania i przeglądania. Z poziomu nowej zakładki będziemy mogli przeglądać, zarządzać, a nawet podejmować działania, takie jak zapisywanie, udostępnianie lub usuwanie określonych elementów historii.
Czytaj też: iPhone’y utrudniają pracę policji. Nowa funkcja prywatności czy dziwny błąd?
„Aktywność” da dostęp nie tylko do historii wyszukiwania z Chrome, ale też z samej aplikacji Google, więc wszystko będziemy mieli pod ręką w jednym miejscu. Ponadto będzie ona również pełnić funkcję centrum zarządzania zapisanymi elementami. Nie jest to może rewolucyjna nowość, jednak z pewnością okaże się przydatna, trochę porządkując zakładki i dając możliwość łatwiejszego nawigowania po aplikacji.
Czytaj też: OnePlus 12 dostaje OxygenOS 15 z nowym Androidem. Lista nowości jest gigantyczna
Jak informuje Assemble Debug, Google pracuje nad tą zmianą już od prawie dwóch miesięcy i najwyraźniej wdrożył ją już wstępnie u pewnej grupy użytkowników. Może to więc oznaczać, że w kolejnych tygodniach dostęp do niej otrzymają już wszyscy. Zmianę zauważono w aplikacji Google w wersji 15.44.25.29.arm64. Co istotne, nie została ona ukryta za żadną flagą, a do jej uruchomienia nie trzeba było stosować żadnych dodatkowych konfiguracji. Zdaje się to potwierdzać rychłe wdrożenie do stabilnej wersji.