Mapy Google połączą się z Gemini?
Już jakiś czas temu Google zamienił starego, dobrego Asystenta na Gemini. Od tamtej pory model AI cały czas ewoluuje, zyskując kolejne funkcje, dzięki którym staje się niezastąpiony na naszych urządzeniach. W toku prac prowadzonych przez giganta, interfejs użytkownika Gemini otrzymał kilka kontekstowych chipów, dodających ważny kontekst do zapytań i upraszczających wyszukiwanie. Najwyraźniej kolejnym etapem rozwoju sztucznej inteligencji będzie kontekstowy chip Map Google dla Gemini, który pomoże w lepszym poznawaniu danych lokalizacji.
Czytaj też: Microsoft pozbywa się kolejnej usługi. Darmowy VPN zniknie z aplikacji Defender
Serwis Android Authority przyjrzał się bliżej wersji beta aplikacji Google v16.4.35, w której znalazł kontekstowy chip dla Map Google. Umożliwia on zadawanie pytań Gemini o miejsca widoczne na ekranie. Gdy Mapy Google są aktywne, po uruchomieniu Map, zobaczymy na ekranie opcję „Zapytaj o miejsce”. Stuknięcie w napis poskutkuje automatycznym dołączeniem linku z Map do pola wyszukiwania, dzięki czemu będziemy mogli zadawać kontekstowe zapytania asystentowi.
Czytaj też: Technologia Knox od Samsunga zapewnia bezpieczeństwo Twojego telewizora
Funkcja jest w trakcie rozwoju, więc obecnie nie pokazuje jeszcze zbyt wiele. Serwis podejrzewa, że może być to kwestia jakiegoś błędu, co również się zdarza podczas prac rozwojowych. Tak czy inaczej, to kolejny krok, jaki podejmuje Google na drodze do uczynienia Gemini potężnym narzędziem, które diametralnie zmieni sposób, w jaki wyszukujemy informacje i korzystamy ze swojego urządzenia. Kontekstowe pytania pozwolą w szybki sposób, bez przechodzenia do wyszukiwarki, uzyskać interesujące nas szczegóły.
Czytaj też: Tłumacz Google zyska nową funkcję. Pomoże uzyskać lepsze tłumaczenia
Nie wiemy jeszcze, kiedy kontekstowe zapytania o Mapy Google będą aktywne w Gemini, ale może minąć trochę czasu, zanim gigant z Mountain View dokończy prace nad funkcją i uzna, że jest ona gotowa do wdrożenia dla wszystkich użytkowników. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać. Google z pewnością poinformuje do dodaniu tej funkcjonalności, bo często lubi chwalić się rozwojem Gemini.