Elektryczny rower miejski, o jakim marzysz. Kosmos pokazał Nova7 naszpikowanego technologią

Rower zmieniający przełożenia tak, że nie odczujesz tego podczas jazdy, a przy corocznej konserwacji twój portfel podziękuje ci za wybór czegoś tak innowacyjnego? To nie fikcja, a elektryczny rower prosto z Korei Południowej, bo takiego to właśnie e-bike w postaci modelu Nova7 zaproponowała firma Kosmos.
Elektryczny rower miejski, o jakim marzysz. Kosmos pokazał Nova7 naszpikowanego technologią

Elektryczny rower Nova7 od Kosmos rewolucjonizuje zmianę przerzutek

Startup Kosmos z Korei Południowej wchodzi na rynek e-bike z najnowszym modelem Nova7, który właśnie debiutuje na Indiegogo. Ten elektryczny rower stworzony z myślą o miejskich przejazdach, wyróżnia się unikalną, centralnie montowaną pięciobiegową przekładnią wewnętrzną, która upraszcza układ napędowy i zapewnia płynną zmianę biegów. Jego zaawansowany system biegów jest połączony z silnikiem umieszczonym w tylnej piaście, niskokonserwacyjnym napędem pasowym z włókna węglowego oraz nowoczesnym designem, który podkreśla zarówno wydajność, jak i zrównoważony rozwój.

Czytaj też: Badania potwierdzają. To najbezpieczniejszy kask rowerowy w historii

Centralna przekładnia Nova7 była rozwijana od początku 2021 roku, przechodząc przez wiele iteracji prototypowych przed ostatecznym wprowadzeniem do roweru, co miało miejsce pod koniec 2023 roku. Ta właśnie przekładnia, zamontowana w suporcie ramy, korzysta ze zmodyfikowanego przełącznika Shimano na kierownicy, który zapewnia jej bardzo łatwą zmianę biegów. Cały system jest uszczelniony, co chroni komponenty przed warunkami atmosferycznymi i kurzem, a ukryte okablowanie zapewnia elegancki, minimalistyczny wygląd, którego nie zaburza nawet 250-watowy silnik w tylnej piaście. Ten zapewnia maksymalny moment obrotowy na poziomie 35 Nm i zapewnia wspomaganie do 25 lub 32 km/h zależnie od rynku docelowego, czerpiąc zasilanie z 374-Wh akumulatora z ogniwami Samsunga w dolnej rurze ramy. Na jednym ładowaniu Nova7 może przejechać do 74 kilometrów na jednym ładowaniu, co czyni go idealnym do codziennych dojazdów w mieście.

Czytaj też: Rowerowy powrót do przeszłości. Trek znowu zaskakuje!

System napędowy jest w gruncie rzeczy najważniejszym elementem roweru Nova7, bo firma Kosmos, zastępując tradycyjny łańcuch pasem z włókna węglowego Welltrans, nie tylko zmniejszyła zapotrzebowanie na konserwację, ale również zapewniła cichą i płynną jazdę. Zadbała też o komfort, bezpieczeństwo i niezawodność w innych obszarach, dorzucając do zestawu 1200-lumenowy reflektor LED, kierunkowskazy i światła stopu czy stawiając na opony Kenda Kwick Trax 700x38C z technologią Tannus Armour oraz na hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT200. Nova7 zawiera również cyfrowy kolorowy wyświetlacz wbudowany w mostek oraz możliwość połączenia się z dedykowaną aplikacją mobilną Kosmos, która pozwala na lokalizowanie roweru po sygnale GPS, bezkluczykową aktywację oraz aktualizacje OTA (over-the-air).

Czytaj też: Najkrótsze korby rowerowe świata? Hope ma zaskakującą propozycję

Nova7 kładzie również duży nacisk na zrównoważony rozwój, bo firma Kosmos zadbała o to, aby kluczowe części, takie jak rama, obręcze, silnik i pas, mogły zostać poddane recyklingowi. Obecnie firma zbiera fundusze na platformie Indiegogo, aby uruchomić masową produkcję Nova7, a wszyscy chętni mogą liczyć na specjalne znaczne zniżki, które mają wynagrodzić im potrzebę oczekiwania do marca 2025 roku na dostawę.