Wystarczy jedno spojrzenie na nowe rowery, aby upewnić się, że mamy do czynienia z produktem naprawdę eleganckim. Oba rowery bowiem mają akumulator całkowicie schowany w ramie roweru, dzięki czemu pojazd wygląda dokładnie tak, jak klasyczny rower nieelektryczny.
Kluczową innowacją jest zastosowanie uniwersalnego portu USB-C do ładowania, który skutecznie eliminuje konieczność korzystania ze specjalnych, dedykowanych i — nie ma co się oszukiwać — nieporęcznych ładowarek. Zamiast tego, użytkownik modelu Ampler Nova oraz Ampler Nova Pro będzie w stanie uzupełnić zapasy energii w akumulatorze swojego roweru niemal wszędzie, korzystając z ładowarek dostępnych praktycznie wszędzie.
Czytaj także: Nowa generacja to mini rewolucja. Elektryczne rowery nabierają nowego sensu z Moustache Game
Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości, to spieszę potwierdzić: rowery z linii Nova będzie można „podładować” nawet standardową ładowarką do laptopa, o ile obsługuje ona moc wyjściową 140 W, zapewniającą optymalną prędkość ładowania. Co ważne, z rowerem poradzą sobie także ładowarki o niższej mocy (np. ładowarki dołączane do MacBooków), jeżeli tylko będą spełniały standard PD 3.0 i będą dostarczały 20 V.

Powszechna dostępność ładowarek USB-C w Europie sprawia, że producent daje swoim klientom możliwość zakupu swojej własnej ładowarki o mocy 140 W lub też zrezygnowania z niej na etapie składania zamówienia. Dane podawane w specyfikacji akumulatora wskazują, że ładowanie akumulatora przez 2,5 godziny wystarczy na to, aby zapewnić energię do wspomagania pedałowania przez cały dzień. Pełne naładowanie akumulatora od 0 do 100 proc. zajmuje ładowarce o mocy 140 W około 3,5 godziny. Warto tutaj wspomnieć — skoro już mówimy o ładowaniu roweru tak samo jak smartfonu — że Ampler Nova oraz Ampler Nova Pro, a właściwie zainstalowane w nich akumulatory, mogą pełnić rolę powerbanków i ładować smartfony podczas jazdy.
Czytaj także: Odkryj przyszłość jazdy górskiej z Jam². Ten elektryczny rower od Focus to rewolucja
Czym zatem różni się model Nova od Nova Pro? Co do zasady różnic jest niewiele. Nie zmienia to jednak faktu, że Nova wyposażona jest w 27,5-calowe opony i dziewięciobiegową przerzutkę, przez co doskonale się nadaje do regularnych dojazdów do pracy czy do szkoły przez dżunglę miejską. Wersja Pro natomiast wyposażona jest w 28-calowe koła i 10 przełożeń, dzięki czemu może się nadawać do nieco dłuższych wyjazdów realizowanych w bardziej różnorodnym terenie. W obu modelach jednak Ampler zapewnia swoim klientom całkowicie płynne i intuicyjne wspomaganie pedałowania, które doskonale sprawdza się podczas ruszania z miejsca, czy podczas pokonywania wzniesień.
Choć rowery już można zamawiać, to pierwsze egzemplarze trafią do klientów Amplera dopiero w czerwcu. Model Nova aktualnie kosztuje min. 2990 euro, a model Nova Pro 500 euro więcej. Oczywiście, każdy z nich dostępny jest w różnych rozmiarach i wariantach ramy.