Samsung Galaxy Z Fold5 to więcej niż smartfon
Dla kogo jest Samsung Galaxy Z Fold5? To bardzo dobry wybór dla każdego, kto dużo korzysta z Internetu, dużo czyta, ogląda filmy, gra w gry, pracuje na smartfonie… Tak, w zasadzie każdy znajdzie tu coś dla siebie i to przede wszystkim zasługa dużego, otwieranego ekranu o przekątnej aż 7,6 cala. To jeden z najlepszych wyświetlaczy na rynku, co jest zasługą zastosowania panelu Dynamic AMOLED 2x z aż 120 Hz odświeżaniem obrazu. Na nim wszystko dosłownie wygląda lepiej. Oczywiście nadal pozostaje nam do dyspozycji w pełni funkcjonalny ekran zewnętrzny, wykonany w tej samej technologii.
Połączenie dwóch ekranów można wykorzystać na różne sposoby. Od pracy na wielu oknach na ekranie głównym, po tryb laptopa, w którym konstrukcja sprawdza się też jako statyw, po podgląd obrazu z aparatów na wyświetlaczu zewnętrznym. Aparaty główne mamy trzy (dwa szerokokątne i jeden portretowy) o rozdzielczości 50, 10 i 12 Mpix. Do tego w każdym z ekranów znajdziemy po jeszcze jednym aparacie, przy czym ten w wyświetlaczu głównym jest przysłonięty warstwą pikseli, dzięki czemu na co dzień jest niemal niewidoczny.
Siłą Samsung Galaxy Z Fold5 jest jego oprogramowanie. Wspomniana praca w wielu oknach, bardzo wygodne przełączanie się spomiędzy aplikacjami przy użyciu specjalnego paska skrótów, dzielenie ekranu, przenoszenie plików, możliwość notowania po wyposażeniu się w dodatkowy rysik, prostej zamiany smartfonu w pełnoprawny komputer dzięki bezprzewodowej funkcji DeX… Jest tego naprawdę dużo, a do tego musimy też wspomnieć o bardzo dobrym dopasowaniu wyglądu i rozmiaru aplikacji, do dużego ekranu głównego. A jeśli się obawiacie, że to wszystko spowoduje, że smartfon rozładuje Wam się w połowie dnia, śpieszę z wyjaśnieniami – to nie takie proste. Samsung Galaxy Z Fold5 nie ma najmniejszego problemu z wytrzymaniem całego, intensywnego dnia użytkowania, co jest zasługą akumulatora o pojemności 4400 mAh.
Samsung Galaxy Z Flip5 dla szukających kompaktowego smartfonu
Trudno o bardziej kompaktowy smartfon niż Samsung Galaxy Z Flip5. W końcu mamy tu urządzenie o klasycznych wymiarach, które możemy jednym ruchem dłoni złożyć na pół. Chowając go do nieco głębszej kieszeni można o nim naprawdę zapomnieć, bo zamienia się w niewielki prostopadłościach o wymiarach 85,1 x 71,9 mm oraz zaledwie 15,1 mm grubości. Cała konstrukcja jest przy tym bardzo solidna i Samsung, co dotyczy też Galaxy Z Fold5, z roku na roku poprawia jej sztywność i działanie zawiasu.
Największą nowością w tegorocznym Flipie jest większy ekran zewnętrzny. Ma on przekątną 3,4 cala i jest w pełni funkcjonalny. Możemy na nim otworzyć np. Mapy bez konieczności otwierania obudowy. Wbrew pozorom to potrafi być bardzo przydatna funkcja. Ekran główny ma przekątną 6,7 cala i jest to panel Super AMOLED 2x, więc tak, jest tak dobry jak ten z Folda5.
Choć niewielki i niepozorny, Samsung Galaxy Z Flip5 to pełnoprawny flagowiec. Mamy tu najmocniejszy na rynku procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8 GB pamięci RAM i 256 lub 512 GB pamięci wbudowanej. Główny aparat jest podwójny – 12 i 12 Mpix, a uzupełnieniem jest aparat w ekranie głównym o rozdzielczości 10 Mpix. Składaną konstrukcję można w prosty sposób wykorzystać jako statyw, jak również robić wysokiej jakości selfie aparatem głównym, mając podgląd kadru na ekranie zewnętrznym. Pojemność akumulatora Galaxy Z Flip5 może wydawać się niska, w końcu to 3700 mAh, ale smartfon nie ma najmniejszego problemu z wytrzymaniem pełnego, intensywnego dnia użytkowania.
Samsung Galaxy Watch6 Classic to zegarek wszystkomający
Jeśli odpowiedzią na pytanie – co powinien mieć smartwatch jest wszystko, to właśnie mamy odpowiedniego kandydata. Samsung Galaxy Watch6 Classic jest dostępny w czterech wariantach – LTE lub Bluetooth i z kopertą o średnicy 43 lub 47 mm. Jak nazwa wskazuje jest to klasyczna konstrukcja, bez wizualnych udziwnień i wyposażona w uwielbiany przez użytkowników obracany pierścień wokół ekranu.
Gdybym miał wymienić wszystkie cechy Samsung Galaxy Watch6 Classic, mało kto dotarłby do końca materiału. Na pewno musimy tu wymienić zaawansowane śledzenie aktywności i pracy organizmu. W tym śledzenie przebytych tras z wykorzystaniem GPS-u, pomiar tętna, saturacji, a nawet EKG i ciśnienia krwi. Ze względu na to, że zegarek pracuje pod kontrolą systemu Wear OS, ma pełny dostęp do usług Google. Czyli np. płatności zbliżeniowych i pełnej nawigacji Map Google na ekranie zegarka. To świetny sposób nawigowania pieszego lub rowerowo/hulajnogowego w obcych miastach. Nie pytajcie… A wszystko to jest połączone z pełnym dniem działania na pojedynczym ładowaniu.
Samsung Galaxy Tab S9 Ultra to tablet i przenośny monitor w jednym
Jeśli jakiś sprzęt miałby być reklamowany hasłem – uwolnij swoją kreatywność, to byłby to właśnie Samsung Galaxy Tab S9 Ultra. Mówimy tu o tablecie z ekranem o przekątnej 14,6 cala, rozdzielczości 1848 x 2960 pikseli i proporcjach 16:10. A to wszystko dopełnione świetnym panelem Dynamic AMOLED 2X ze 120 Hz odświeżaniem obrazu. To genialne narzędzie do wszelkiego rodzaju pracy kreatywnej. Od rysowania, przez projektowanie, po obróbkę zdjęć i filmów.
Wymaga to oczywiście odpowiedniego zapasu mocy, a tę zapewnia układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 i 12 GB pamięci RAM. No i nie zapominajmy o wsparciu zaawansowanego rysika S-Pen, który ma swoje dedykowane miejsce na tyle obudowy, gdzie znajduje się specjalna, wydzielona magnetyczna przestrzeń. Na wyposażeniu znajdziemy też bardzo dobre, aż cztery głośniki AKG i pełny pakiet łączności, na czele z bezprzewodowo działającym Samsung DeX. Co pozwala choćby na prowadzenie prezentacji i wyświetlanie obrazu z tabletu na większym ekranie. Na deser pozostaje długi czas pracy, bo akumulator o pojemności aż 11200 mAh wystarcza nawet na kilkanaście godzin użytkowania.
Samsung Galaxy S23 Ultra to trochę niedoceniana fotograficzna bestia
Mam wrażenie, że trochę krzywdząco w dyskusjach o najlepszych fotograficznych smartfonach za rzadko wymienia się Samsung Galaxy S23 Ultra. Szczególnie w rękach bardziej zaawansowanych użytkowników potrafi pokazać pełnię możliwości. A tę daje aplikacja Expert RAW, dzięki której dostajemy surowe zdjęcia gotowe do dalszej edycji. Ta w przypadku zdjęć ze smartfonów bywa utrudniona, bo na ogół nie można ich edytować tak mocno i tak łatwo jak w przypadku fotografii z klasycznego aparatu. W przypadku zdjęć z Galaxy S23 Ultra ich plastyczność niejednokrotnie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Edycję można łatwo przeprowadzać na smartfonie dzięki wbudowanemu rysikowi S-Pen.
Co oczywiście nie oznacza, że to sprzęt wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników, bynajmniej. Zastosowane tu algorytmy sztucznej inteligencji przekładają się na bardzo dobre zdjęcia w trybach automatycznych, w tym również zdjęciach nocnych, w których Galaxy S23 Ultra jest prawdziwym ekspertem. Do dyspozycji mamy w zasadzie wszystkie aparaty, jakie można chcieć w smartfonie – główny szerokokątny o rozdzielczości 200 Mpix, ultra-szerokokątny o rozdzielczości 12 Mpix, portretowy o rozdzielczości 10 Mpix i zoom o rozdzielczości 10 Mpix z peryskopowym teleobiektywem, który oferuje 10-krotne optyczne przybliżenie względem aparatu głównego. Tak, nikt nie zapomniał tu o filmach. Możemy je nagrywać nawet w rozdzielczości 8K.
Nie zapominajmy, że Samsung Galaxy S23 Ultra to bardzo mocny flagowiec, jeden z najlepiej wyposażonych smartfonów na rynku. Z ekranem Dynamic AMOLED 2X o przekątnej 6,8 cala, układem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 12 GB pamięci RAM i pełnym pakietem łączności, na czele z 5G i Wi-Fi 6e. Uzupełnieniem specyfikacji jest duży akumulator o pojemności 5000 mAh obsługujący szybkie ładowanie o maksymalnej mocy 45 W.
Samsung Galaxy Buds2 Pro to muzyka, cisza i długi czas pracy
Samsung Galaxy Buds2 Pro to słuchawki, które powinny sprostać wymaganiom nawet najbardziej czułych na dźwięki uszu. To zasługa 10mm przetworników i 24-bitowego dźwięku generowanego przy użyciu kodeka SSC (Samsung Seamless Codec). To naprawdę słychać. Na wysokim poziomie są też rozmowy, za co odpowiadają trzy wbudowane mikrofony i specjalne systemu niwelujące wpływ podmuchów wiatru.
Nie słychać za to nic poza muzyką, o ile mamy na to ochotę. Aktywna redukcja hałasu (ANC) eliminuje hałas z otoczenia do -33 dB, a natężenie funkcji można wygodnie regulować za pomocą aplikacji mobilnej. Możemy całkowicie odciąć się od dźwięków otoczenia, albo zupełnie przeciwnie – słyszeć wszystko. Kiedy np. wchodzimy do sklepu i robimy zakupy, biegamy czy jedziemy na rowerze. Tryb dźwięku otoczenia ma trzy poziomy regulacji słyszalności.
Etui ładujące słuchawek Galaxy Buds2 Pro przedłuża czas ich działania do nawet 29 godzin, natomiast na pojedynczym ładowaniu słuchawki działają ok 5 godzin z aktywnym ANC oraz ok 8 godzin po wyłączeniu funkcji. Cała konstrukcja jest wodoszczelna, zgodnie z normą IPX7.