Zamiłowanie do nauki i inżynierii może objawiać się bardzo wcześnie. Dziś, kiedy wiedza jest tak łatwo dostępna, a w polskich miastach przybywa centrów nauki, pracowni robotycznych i hackerspace’ów, swych sił w tych dziedzinach z łatwością mogą spróbować nawet bardzo młodzi ludzie. Jak bardzo? Dziewięciolatek może prowadzić wykłady, 10-latek konstruuje łaziki marsjańskie, a grupa nastolatków wysyła balony w stratosferę i pracuje nad tanim robotem edukacyjnym! O takich pasjonatach porozmawiam w najbliższą sobotę w studiu TOK FM z moimi gośćmi:
- Ewą Międzobrodzką, prezes stowarzyszenia i inicjatorką portalu CreoScience,
- niespełna 10-letnim Tobiaszem Kręcickim z Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni,
- Adamem Kitą i Pawłem Marcinkowskim z Legionowskiego Koła Robotyki „LegRobot”.
Adam (lat 16) i Paweł (lat 17) to twórcy projektu LegBot, o którym będziemy mówić w czasie audycji:
Przy okazji polecam archiwalne audycje o http://www.focus.pl/czlowiek/skad-sie-biora-naukolatki-czyli-zdolni-nastoletni-naukowcy-blog-11903 (nastolatkach prowadzących badania naukowe), http://www.focus.pl/czlowiek/czy-wakacje-z-komputerem-to-dobry-pomysl-blog-12700, http://www.focus.pl/czlowiek/gry-komputerowe-ucza-pomagaja-lecza-blog-11172 i http://www.focus.pl/technika/kiedy-roboty-trafia-pod-strzechy-blog-12237.
Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 15 sierpnia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Pełny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!