W katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym wynalazcy zajmujący się rozwojem nielekowych technologii medycznych będą mieli możliwość zaprezentowania się potencjalnym inwestorom. Dowiedzą się, w jaki sposób w Polsce rozwijane są innowacje. Z kolei przedsiębiorcy będą szukać najciekawszych rozwiązań technologicznych w branży medycznej, które mają największy potencjał rozwoju. Podczas kongresu uzyskają odpowiedź na pytanie o to, jak oceniać potencjał biznesowy takich wynalazków. Udział w wydarzeniu wezmą także przedstawiciele instytucji publicznych i ministerstw, m.in. wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.
Pomysł na innowacje ma przynieść korzyść pacjentom i lekarzom
“Podczas kongresu wynalazcy będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu prowadzenia technologii od pomysłu do komercjalizacji. Dowiedzą się, na co zwrócić uwagę przy planowaniu badań, jak uzyskać certyfikację oraz na jakie trudności z patentowaniem mogą napotkać” – mówi Magdalena Władysiuk, prezes MedInvest Scanner – firmy, która potrafi ocenić, czy dany pomysł na technologię medyczną przełoży się na rzeczywistą korzyść w życiu pacjenta i systemu ochrony zdrowia. MedInvest Scanner jest organizatorem kongresu.
Poznają firmy inwestujące w medycynę
Podczas kongresu będzie wydzielona przestrzeń na rozmowy wynalazców z potencjalnymi inwestorami, tzw. round tables. Mogą w nich wziąć udział przedstawiciele instytucji czy startupów, które mają już gotowe rozwiązania i takich, których innowacje medyczne są jeszcze w wczesnej fazie projektowej. “Takie spotkania często owocują współpracą biznesową i pozyskaniem partnerów do rozwoju wynalazku medycznego” – dodaje Magdalena Władysiuk.
Eksperci branży medycznej, lekarze, naukowcy, producenci urządzeń medycznych i przedstawiciele spółek inwestujących na tym rynku wezmą udział w dyskusjach na temat oceny technologii medycznych, a także rozwoju i finansowania innowacji w medycynie. Więcej informacji o kongresie Investing in Medical Innovations na stronie http://congress.medinvestscanner.com/.