Mały lew waży na razie 800 gramów i ma 30 cm długości. Zwierzę i jego matka czują się dobrze i są zdrowi. Pracownicy nadali mu imię Rosenio, od nazwy dzielnicy Las Rosas, w której przyszedł na świat.
Cyrk Gran Holiday będzie występował w Madrycie do 11 stycznia. Następnie ruszy do innych miast Hiszpanii. Wraz z cyrkiem będzie podróżował biały lew. Za kilka miesięcy ma się rozpocząć jego tresura, w przyszłości natomiast stanie się atrakcją widowiska.
Białe lwy są niezwykle rzadkimi zwierzętami. Obecnie niemal wszystkie żyją w cyrkach albo ogrodach zoologicznych. Na terenie Afryki od stuleci krążyły doniesienia o istnieniu tych zwierząt. Przez lata były uznawane jedynie za wytwór wierzeń i legend. Teraz wiadomo, że w przyrodzie występują białe lwy-albinosy albo lwy naturalnie białe, których barwa jest wynikiem działania genu recesywnego u obojga rodziców. Takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko.
Pierwszy przypadek białego lwa odnotowano w 1928 roku. Białe lwiątka, w przeciwieństwie do normalnie ubarwionych, nie mają cętek na skórze, a na świat przychodzą niemal całkowicie białe. Z wiekiem ich futro nabiera odcień w kolorze ecru lub kości słoniowej.
Wszystkie białe lwy żyjące na wolności z okolic Parku Krugera. Tam w 1975 w prywatnym rezerwacie Timbavati znaleziono miot złożony z dwóch całkowicie białych i jednego normalnie ubarwionego lwiątka. Pozostałe prawdopodobnie zostały wybite przez człowieka. Turyści i myśliwi byli gotowi zapłacić wyjątkowo wysoką cenę za możliwość zabicia białego lwa.